2020-05-31 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. godz. 18.00

Kalendarz liturgiczny

* Od tej niedzieli nie obowiązują już limity wiernych w kościołach. Przypominamy jednocześnie o wciąż obowiązującej zasadzie zasłaniania ust i nosa w świątyni. Prosimy też o zachowywanie bezpiecznego dystansu między wiernymi, którzy nie zamieszkują pod jednym dachem.
* Jutro – w poniedziałek 1 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
Porządek nabożeństw w naszym kościele jak w święta zniesione. Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 16.00 dodatkowa Msza św., 17.00 i 18.00 w intencji Akcji Katolickiej (z racji święta patronalnego) i z nabożeństwem czerwcowym.
* W środę, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
* W czwartek, 4 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
* W piątek, 5 czerwca patronuje nam św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik.

Sprawy Duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
2. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspólnie módlmy się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w tych trudnych czasach.
3. W tym tygodniu przypadają:
– pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym o nowe powołania kapłańskie.
– pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00 i 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym
– pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00. Pragniemy wyjechać z posługą sakramentalną do naszych chorych parafian od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
4. W czerwcu w niedziele i w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
5. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.