2020-06-07 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dotykamy największej Tajemnicy naszej wiary. Słowo „Trójca” obejmuje to, co Pan Jezus mówił o sobie, o Ojcu i o Duchu Świętym. Nasz ludzki rozum jest mały i słaby, aby pojąć, w jaki sposób jeden Bóg jest w trzech Osobach Boskich. Bogiem jest Ojciec, Bogiem jest Syn – Jezus Chrystus i Bogiem jest Duch Święty. To wielka tajemnica naszej wiary, podobnie jak tajemnica obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Za tę obecność Trójcy Świętej w naszym życiu należy się jej wdzięczność i uwielbienie.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* W związku ze zniesieniem limitu wiernych mogących uczestniczyć w liturgii od dzisiejszej niedzieli powracamy do stałego porządku niedzielnych Mszy św.
* Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

Kalendarz liturgiczny

* W poniedziałek, 8 czerwca – św. Jadwigę, królową.
* W sobotę, 13 czerwca – św. Antoniego z Padwy.

Sprawy Duszpasterskie

1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

2. W czwartek, 11 czerwca przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Pierwsze tego dnia Msze św. naszej parafii będą o godz. 6:30 i 8:00. Kolejna Eucharystia o godz. 10:00 – w przypadku dobrej pogody pragniemy sprawować ją na ołtarzu polowym przy Andrychowskiej Golgocie. Jednak nawet jeśli ta Msza św. będzie sprawowana w plenerze, będzie można zgromadzić się w kościele. Po tej liturgii wyruszy procesja wokół świątyni do czterech ołtarzy. Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami konieczne jest zachowanie wymaganych prawem środków bezpieczeństwa, tj. utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji (minimum dwa metry) albo zasłanianie ust i nosa. To pierwsze będzie trudno zachować, więc gorąco prosimy, by podczas procesji mieć założone maseczki. Procesja Bożego Ciała jest wielkim świadectwem naszej wiary, udział w niej jest szczególnym oddaniem czci Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
Bezpośrednio po niej (ok. godz. 12:00) zostanie odprawiona Msza św. Kolejne popołudniowe Msze św. także o godz.: 14:00, 18:00 i 19:30. Nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła o godz. 17:30.

3. Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której piszemy m.in. o innej niż zawsze uroczystości Bożego Ciała oraz o kolejnych mniej znanych faktach z życia Jana Pawła II.

 

SYMBOLIKA OŁTARZY BOŻEGO CIAŁA NAWIĄZUJE DO PRZEŻYWANEGO ROKU DUSZPASTERSKIEGO

”WIELKA TAJEMNICA WIARY – EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”

„Eucharystia bijącym sercem Kościoła”
Ołtarz do Mszy św. na scenie przygotowują: Służba Kościelna i Służba Liturgiczna
Przeniesienie do I ołtarza ks. Proboszcz

„Eucharystia daje życie ”
I ołtarz przygotowują wspólnoty: Akcja Katolicka, Honorowa Straż NSPJ i Odnowa w Duch Świętym
– z modlitwą wspólnoty AK – rozważ. ks. Krzysztof i przeniesienie Najświętszego Sakramentu – ks. Tomasz

„Wielka tajemnica naszej wiary”
II ołtarz przygotowany będzie przez Braci Strażaków i W. Różańcowe
– z modlitwą – rozważ. ks. Mariusza, przeniesienie Najświętszego Sakramentu – ks. Paweł

„Jestem z wami po wszystkie dni”
III ołtarz przygotują wspólnoty Oazy Rodzin i W. Neokatechumenatu
– z modlitwą W. Różańcowych – rozważanie ks. Tomasza, przeniesienie –
ks. Mariusz.

„Święty, Święty, Święty”
IV ołtarz przygotuje Oaza Młodzieży
– z modlitwą dzieci, rozważania – ks. Krzysztof, przeniesienie do ołtarza polowego ks. Kazimierz, Ks. Prob. błog. i procesja do kościoła.