2020-06-14 XI Niedziela Zwykła

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
* W przyszłą niedzielę, 21 czerwca o godz. 19.00 przedwakacyjne spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Kalendarz liturgiczny

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

Sprawy Duszpasterskie

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. W tygodniu o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aż do czwartku podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.
2. W środę kierujemy nasze serca ku Królowej Różańca św. Pani Andrychowskiej, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
3. W piątek, 19 czerwca w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
4. W sobotę, 20 czerwca w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
5. W sobotę przypada też Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Módlmy się za wszystkich, którzy z powodu prześladowań, przemocy lub wyzysku zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
6. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Piszemy m.in. o „ciemnej nocy duszy” Karola Wojtyły, a także pytamy dokąd zmierza nasz świat.