2020-06-28 XIII Niedziela Zwykła

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
Rozpoczął się okres wakacji szkolnych i urlopów. Niech czas spędzony z najbliższymi a jednocześnie poświęcony Panu Bogu pomoże nam odkrywać na nowo sens codziennych spraw.

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

* Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

Kalendarz Liturgiczny

1. W poniedziałek, 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00. W tę uroczystość wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po złożeniu wyznania wiary. Tego dnia naszymi życzeniami obejmujemy księdza wikariusza Pawła. Niech jego patron wspiera go w działaniu duszpasterskim i na drogach życia kapłańskiego. Niech Bóg błogosławi i strzeże, obdarza łaskami i pokojem.
2. W piątek, 3 lipca przypada święto św. Tomasza, apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.

Sprawy Duszpasterskie

1. W czasie wakacji nie ma stałego konfesjonału. Z sakramentu pokuty można skorzystać podczas każdej Mszy św. rano i wieczorem oraz dodatkowo w tygodniu o godz. 7.30 i 17.30.
2. W czasie wakacji ciągu tygodnia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano.
3. W tym tygodniu przypadają:
– pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem;
– pierwszy piątek miesiąca. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata;
– w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające NS NMP. Nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych od godz. 10.00. Prosimy o zapisanie ich w zakrystii.
4. Wakacje to „czas żniw” dla sekt. Zwróćmy baczną uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nasze dzieci.
5. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
6. W czasie wakacji i urlopów dbając o wypoczynek pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych. Przypominamy także o stosownym stroju, którego wymaga świątynia i liturgia w niej sprawowana. W ten sposób dajemy świadectwo naszej dojrzałości religijnej.
7. Serdecznie polecamy lekturę gazety parafialnej, w której piszemy m.in. o zmianach personalnych w naszej diecezji oraz ustaleniach rady parafialnej.
8. Dziś wybory prezydenckie. Zachęcając do udziału w głosowaniu pragniemy przypomnieć, że z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają, abyśmy korzystali z prawa wyborczego.