2020-07-05 XIV Niedziela Zwykła

Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.
Dziś pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

 
 
 
 
 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Kalendarz Liturgiczny

1. W poniedziałek, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki”, patronka dzieł misyjnych w Polsce. Tego dnia przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
2. W środę 8 lipca – św. Jan z Dukli, prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin.
3. W sobotę, 11 lipca – św. Benedykt (480-547) – św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.

Sprawy Duszpasterskie

1. Środowe nabożeństwo nowennowe w naszej świątyni – Msza Święta z nabożeństwem do Królowej Różańca św. Pani Andrychowskiej o godz. 18.00.
2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać Internet.
3. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach.
4. Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji ciągu tygodnia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano.
5.  Serdecznie polecamy lekturę gazety parafialnej.