2020-07-19 XVI Niedziela Zwykła

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary i nawróceniu. Pamiętajmy też, że wierzyć w Chrystusa to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.
 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

 

Kalendarz Liturgiczny

* W środę, 22 lipca przypada wspomnienie św. Marii Magdaleny, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów, i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.
W czwartek, 23 lipca – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
* W piątek, 24 lipca – wspomnienie św. Kingi, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich. Św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
* W sobotę, 25 lipca – patronują nam św. Jakub, apostoł oraz św. Krzysztof, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Modlitwami obejmijmy naszego wikariusza, ks. Krzysztofa.
* W niedzielę, 26 lipca – naszymi patronami są: św. Joachim i św. Anna.

Sprawy Duszpasterskie

1. Poświęcenie samochodów i błogosławieństwo kierowców odbędzie się w nadchodzącą niedzielę po każdej Mszy św.
2. W środę na godz.18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Matki Bożej Różańcowej, Pani Andrychowskiej.
3. Serdecznie polecamy lekturę naszej gazety parafialnej.