02-08-2020 XVIII Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę sierpnia. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji Ojczyzny. Dzisiaj można zyskać odpust Porcjunkuli, nawiedzając kościół i spełniają zwykłe jego warunki.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

Kalendarz Liturgiczny

* We wtorek, 4 sierpnia w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.
* W sobotę, 8 sierpnia patronuje nam św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

Sprawy Duszpasterskie

1. W czwartek, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
2. Przeżywamy sierpień. Od wieków był to miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pracy na polu. Niech będzie to również czas abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.
3. W środę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego, Pani Andrychowskiej.
4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem. W piątek w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16.00, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy w sobotę od godz. 10.00.
5. Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej.