2020-09-06 XXIII Niedziela Zwykła

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku, rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szklonych dla kl. O i I.

Kalendarz Liturgiczny

1. W poniedziałek, 7 września- wspominamy św. Melchiora Grodzieckiego.
2. We wtorek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W sobotę, 12 września wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Sprawy Duszpasterskie

1. W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
2. Serdecznie zapraszamy na środową Mszę św. i nabożeństwo do naszej Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.
3. Nie udało się w kwietniu, w zamian organizatorzy andrychowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają na trasy w piątek, 18 września. Msza św. o godz.18.00, potem wyjście na szlaki. Więcej szczegółów w Źródle… i na stronie internetowej parafii.
4. Przypominamy, że Triduum na rozpoczęcie roku duszpasterskiego w parafii odbędzie się 17, 18 i 19 września.
5. W pierwszą niedzielę października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury naszej gazetki. Piszemy o ważnych wydarzeniach parafialnych, niezwykłym wyczynie niepełnosprawnego 7-latka a także rozpoczynamy cykl artykułów naszego wikariusza, ks. Wojciecha.