2020-09-13 XXIV Niedziela Zwykła

Dziś 24. Niedziela zwykła. Pan Bóg daje każdemu z nas w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używali swoich dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć naszym bliźnim. Każda Eucharystia uczy nas postawy służebnej, zmiany tego, co przemijające na to, co wieczne. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej Chrystus daje siłę do kroczenia drogą sprawiedliwości i ewangelicznego braterstwa.
 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj o godz. 12.00 odpust w kaplicy na Groniu Jana Pawła II.

Kalendarz Liturgiczny

1. W poniedziałek, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
2. We wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
3. W środę, 16 września – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
4. W piątek, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,

Sprawy Duszpasterskie

1. W nadchodzącą środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
2. W nadchodzącym tygodniu: 17, 18, 19 września będziemy przeżywać Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i polskiej młodzieży. Ten czas wpisuje się w Tydzień Wychowania. W czwartek, 17 września na godz. 18.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, szczególnie dzieci z klas komunijnych wraz z rodzicami. W ten sposób rozpoczniemy uroczyste przygotowanie do I komunii świętej. 18 września w piątek także na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, szczególnie klas 8., które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę, 19 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich w parafii. Zostaną uroczyście wręczone świece na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego.
3. W czwartek, 17 września w 81. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
4. Nie udało się w kwietniu, w zamian organizatorzy andrychowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają na trasy w najbliższy piątek, 18 września. Msza św. o godz.18.00, potem wyjście na szlaki. Nie będzie rejestracji na trasy, pakiety z rozważaniami będą do pobrania przy wyjściu z kościoła (ilość ograniczona). Więcej szczegółów w Źródle… i na stronie internetowej parafii.
5. W przyszłą niedzielę, 20 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek, które zostaną umieszczone przy drzwiach wyjściowych z kościoła, pragniemy wspierać Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
6. W niedzielę, 4 października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego, zgłaszali swoją obecność na uroczystości do zakrystii, celem przygotowania pamiątek.
7. Kancelaria parafialna jest czynna codziennie, można na daną godzinę umówić się telefoniczne (606 601 115) z kapłanem dyżurującym w danym dniu. Pary, które przygotowują się do sakramentu małżeństwa prosimy także o umawianie się telefoniczne -spisanie protokołu wymaga dłuższego czasu na rozmowę.

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury parafialnej gazetki. Piszemy m.in. o mniej znanych faktach z życia Karola Wojtyły i jego rodziny.