2020-09-27 XXVI Niedziela Zwykła

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść, która jest ciągle aktualna. Przypowieść, która dokonuje jasnego i konkretnego podziału. Przypowieść, która rozpoczyna się w rzeczywistości ziemskiej, a kończy się w wieczności. Ta przypowieść jest dzisiaj skierowana do każdego z nas i oby nasze serca otworzyły się na słowo, które Chrystus chce nam przekazać.
 

 

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1. Dzisiaj o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. dla drugiej grupy dzieci.
2. Po Mszy św. o godz. 14.00 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w dniu 11 listopada.

Kalendarz Liturgiczny

1. W poniedziałek, 28 września – wspomnienie św. Wacława.
2. We wtorek, 29 września – wspominamy świętych archaniołów: Michała, Gabriela, i Rafała.
3. W środę, 30 września – św. Hieronima.
4. We czwartek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
5. W piątek, 2 października przypada wspomnienie Aniołów Stróżów.
6. W niedzielę, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; polecajmy Bogu papieża Franciszka w dniu jego imienin.

Sprawy Duszpasterskie

1.W czwartek 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy do naszej świątyni w tygodniu o godz. 17.15 i w niedziele o godz. 17.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły można uzyskać odpust zupełny.
Przy ul. Żwirki i Wigury przy Krzyżu nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz.17.00, natomiast przy ul. Podgórskiej w wyznaczone dni tygodnia.
2. 1 października rozpoczyna się nowy rok akademicki. Módlmy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył rozwój duchowy.
3. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00 oraz pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00. W piątek Msza św. do dzieci o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i o 18.00 msza z nabożeństwem pierwszopiątkowym.
4. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 października nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 8.00. Od godz. 10.00 nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych – prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
5. W nadchodzącą niedzielę, 4 października przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej. Opiece Królowej różańca św. polecamy parafię i jubilatów przeżywających jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. prof. Stefan Koperek, liturgista.
6. W środę, 7 października na godz. 17.00 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami. Dokonamy poświęcenia różańców z odprawieniem nabożeństwa różańcowego.

Prasa katolicka

Polecamy lekturę gazety parafialnej, która tym razem liczy 12 stron. Zamieszczamy m.in. zdjęcia z inauguracji nowego roku pracy duszpasterskiej i EDK. Piszemy też o tym, co w małżeństwie potrzebne jest jak tlen.