2020-10-04 XXVI Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RÓŻAŃCOWEJ
Dziś obchodzimy Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W 1826 r. staraniem proboszcz Macieja Gruszczyńskiego papież Leon XII nadał parafii św. Macieja w Andrychowie przywilej drugiego odpustu, który obchodzony jest w I niedzielę października na cześć Matki Bożej Różańcowej. Uroczystość ta przypomina nam, że różaniec jest duchowym wieńcem ofiarowanym Maryi. Jest to modlitwa Maryjna, ale ukierunkowana na Chrystusa. Rozważając tajemnice, czyli wydarzenia z życia Chrystusa, zgłębiamy źródła naszego zbawienia. Abyśmy godnie mogli uczestniczyć w tej Mszy św. prośmy….
Polecamy dzisiaj naszym modlitwom Ojca Świętego Franciszka w dniu jego imienin.
Witamy pośród nas ks. prof. Stefana Koperka, który umacnia nas słowem Bożym i będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. odpustowej.

 

 

Aktualne intencje mszalne

Porządek nabożeństw w dzisiejszą uroczystość odpustową:

Godzinki – godz. 6.00. Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 – uroczysta suma odpustowa z udziałem jubilatów małżeńskich. Po Sumie uroczysta procesja eucharystyczna do pięciu ołtarzy (nie ma Mszy św. o godz. 12.30). Popołudniowe Msze św. o godz.: 14.00, 18.00 i 19.30.
Dzisiaj uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją Najświętszego Sakramentu wokół kościoła o godz. 17.30 z modlitwą przy ołtarzu polowym.

Kalendarz Liturgiczny

1. W poniedziałek, 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską;
2. W środę, 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Sprawy Duszpasterskie

1. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Ten dzień jest znakomitą okazją do sięgania po świętość zgodnie z nauczaniem największego z rodu Polaków – świętego Jana Pawła II. Przez składanie ofiar do puszek dołączymy się do ogólnopolskiej akcji – wesprzemy fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, która ma trudne warunki rodzinne, a pragnie studiować.
2. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy do naszej świątyni w tygodniu o godz. 17.15 i w niedziele o godz. 17.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły można uzyskać odpust zupełny. Przy ul. Żwirki i Wigury przy Krzyżu nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz.17.00, natomiast przy ul. Podgórskiej w wyznaczone trzy dni tygodnia. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
3. W niedzielę 18 października o godzinie 9.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny i o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki w rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

 

Prasa katolicka

Zachęcamy do lektury „Źródełka”, w którym piszemy m.in. o ważnym XIX-wiecznym dokumencie dotyczącym parafii, który zachował się do dzisiaj.