2020-11-22 XXXIV NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej – stowarzyszenia wiernych, którego zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna otoczenia.

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELE
UZUPEŁNIONY O DODATKOWE MSZE ŚW.

Godziny dodatkowych mszy : 15:00, 16:00, 17:00

W dzisiejszą niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przez odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Kalendarz Liturgiczny

We wtorek, 24 listopada – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

Sprawy Duszpasterskie

1. W nadchodzącą niedzielę, 29 listopada przypada I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Msza św. roratnia w niedzielę o godz. 6.30, a w ciągu tygodnia o godz. 6.50. Osoby, które nie mogą modlić się rano, zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00.
2. Także od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przy naszym kościele opłatki wigilijne, świece Caritas oraz kalendarze parafialne. Opłatki będzie można nabywać również w ciągu tygodnia m.in. w zakrystii. Zachęcamy do nabywania opłatków w naszej parafii, które są już poświęcone. Apelujemy, aby nie kupować ich w sklepach, gdzie są one tylko towarem, pozbawionym wartości religijnej. Ofiary składane przy zakupie opłatków i kalendarzy parafialnych przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu instalacji elektrycznej w kościele i wykonywania nowych ław.
3. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie za naszych bliskich i drogich nam zmarłych we Mszy św. gregoriańskiej w tygodniu o godz. 18.00.
4. W sobotę, 28 listopada zapraszamy do naszego kościoła na godz. 19.00 na Mszę św. dla mężczyzn. Dedykowane panom kazania pozwolą lepiej zrozumieć rolę, jaką pełnią w rodzinie i Kościele. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy pragną formować się, poznawać i zgłębiać obowiązki swojego stanu – jako męża i ojca lub mądrze się do tych obowiązków przygotować.
5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
6. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Piszemy m.in. o nowej inicjatywie w naszej parafii oraz o powodach, dla których Jan Paweł II jest niewygodny dla tak wielu środowisk.