2020-12-27 UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest uroczystością Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to bardzo stosowny moment, aby baczniej spojrzeć na nasze rodziny. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskiej rodziny mają być solą dla ziemi doczesnej pielgrzymce wiary. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi opartych na prawdziwej miłości.
 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ

DODATKOWE MSZE ŚW. O GODZ. 15.00, 16.00, 17.00

 

Sprawy Duszpasterskie

1. W czwartek, 31 grudnia podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 16.00 podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza św. o godz. 17.00. Zarówno nabożeństwo, jak i wieczorna Msza św. będą godzinę wcześniej niż w latach minionych a to ze względu na obowiązujące w Sylwestra obostrzenia w przemieszczaniu się. Z tego samego powodu nie będzie w tym roku w naszym kościele Mszy św. o godz. 24.00 sprawowanej w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.
2. Także w czwartek, 31 grudnia o godz. 8.00 Msza św. w intencji członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie z podziękowaniem za miniony rok działalności.
3. W piątek, 1 stycznia przypada Nowy Rok Pański 2020. Z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w ten czas. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę z dodatkowymi Mszami św. o godz. 15.00, 16.00 i 17.00. Jest to święto nakazane, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W nadchodzącym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;
– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.
5. Nadchodzący czwartek to czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca – spowiedź od godz. 16.00.
6. W pierwszy piątek miesiąca, 1 stycznia o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Spowiedź od godz. 16.00.
7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą w tych dniach swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci i modlitwie.