2021-01-10 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
O
bchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Na początku dzisiejszych Mszy św. błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu oraz uświadomić jego wartość i znaczenie. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także, by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi. Niech akt pokuty składający się z pokropienia wodą święconą o tym nam przypomni.

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ

DODATKOWA MSZA ŚW. O GODZ. 16:00

 

Sprawy Duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.
3. W czwartek, 14 stycznia obchodzimy w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy.
4. W piątek, 15 stycznia oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku.
5. W przyszłą niedzielę, 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
6. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła, który i potrwa wtorku przed Środą Popielcową.
7. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Piszemy m.in. o ważnych tegorocznych rocznicach w naszej parafii.