2021-01-31 IV Niedziela Zwykła

Czwarta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Z dodatkowymi mszami św. o godz. 15:00 i 17:00

Kalendarz Liturgiczny

1. We wtorek, 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Z inicjatywy Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Porządek Mszy św. tego dnia: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00.
2. W środę 3 lutego wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po każdej Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
3. W piątek, 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
4. W sobotę, 6 lutego wspominamy św. Pawła Mikę i jego Towarzyszy.

Sprawy Duszpasterskie

1. W czwartek, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Już dziś zapowiadamy, że w naszym kościele parafialnym nabożeństwo dla seniorów i chorych odbędzie się w sobotę, 13 lutego. Spowiedź rozpocznie się o godz. 9.30, Msza św. z nabożeństwem o godz. 10.00.
2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00 i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
3. W przyszłą niedzielę, 7 lutego także dwie dodatkowe Msze św. – o godz. 15.00 i 17.00.
4. Zachęcamy do lektury naszej gazetki, w której piszemy m.in. o wielkiej skali prześladowań chrześcijan. Zamieszczamy także ogłoszenie ważne dla rodziców.