2021-02-07 V Niedziela Zwykła

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

 

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Z dodatkowymi mszami św. o godz. 15:00 i 17:00

Sprawy Duszpasterskie

1. Spotkania Wspólnot Różańcowych odbywać się będą w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie zelatorki i członkinie żywego różańca.
2. W środę, 10 lutego wspominamy św. Scholastykę (ok. 480-547), dziewicę, siostrę św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
3. W czwartek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Módlmy się za wszystkich chorych i cierpiących oraz za osoby, które się nimi opiekują. W sobotę, 13 lutego zapraszamy chorych i seniorów na Mszę św. o godz. 10.00. Spowiedź odbędzie się od godz. 9:30. Sakramentu chorych udzielimy podczas Mszy św. Zadbajmy o to, by chorzy mogli w sobotę uczestniczyć we Mszy św., jeśli nie bezpośrednio, to poprzez Internet.
4. W przyszłą niedzielę, 14 lutego przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. Ich święto jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie.
5. Także 14 lutego wspominamy św. Walentego. Na Zachodzie przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
6. Drodzy Parafianie. Przy naszej parafii działa Stowarzyszenie „Razem – Zawsze”, w którym dzieci i młodzież znajdują wsparcie i opiekę. Jest to organizacja pożytku publicznego, której można przekazać 1 procent podatku. Zachęcamy do takiej formy wsparcia dzieła wychowania dzieci i młodzieży, szczególnie z naszej parafii i z góry składamy Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że pomoc w wypełnieniu deklaracji podatkowych ofiaruje Pani Danuta, która będzie dyżurować w salce w domu Sióstr przy ul. Pachla 14 w poniedziałki od godz. 16.00. Więcej informacji w „Źródle…”
7. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej – piszemy m. in. o nowych lektorach w naszej parafii.