2021-02-14 VI Niedziela Zwykła

W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem -człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze. Dzisiaj po każdej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające.

 

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Z dodatkowymi mszami św. o godz. 15:00 i 17:00

Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. z nabożeństwem wynagradzającym. Indywidulna adoracja od godz. 16.00 do 17.00 z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.
W poniedziałek i wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczynać się będzie o godz. 8.30 i trwać będzie do godz. 18.00. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy indywidualnie dzieci z rodzicami i prosimy o przypomnienie oraz zachętę. Wspólna adoracja będzie o godz. 15.00 z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Poprowadzi ją Wspólnota Miłosierdzia. W poniedziałek o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Nazaret, natomiast o godz. 17.00 przez Wspólnoty Różańcowe. We wtorek na godz. 10.00 na adorację serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół średnich. Natomiast na godz. 15.00 zapraszamy wspólnotę Honorowej Straży NSPJ. O godz. 16.00 nabożeństwo poprowadzi Wspólnota św. Anny, a o godz. 17.00 Wspólnoty Różańcowe. Zachęcamy do indywidualnej, jak i do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

Sprawy Duszpasterskie

1. W tym tygodniu, 17 lutego przypada Środa Popielcowa. W tym dniu wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Powstaliśmy z prochu ziemi, w który Stwórca tchnął życie. Wrócimy do ziemi, ale jesteśmy powołani do życia we wspólnocie z Bogiem już teraz. Wielki Post ma nas umocnić w świadomości tej prawdy i doprowadzić do łaski płynącej z Krzyża i Zmartwychwstania.
W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć, co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

Porządek nabożeństw w Środę Popielcową w parafii: Msze św. o godz.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00.

2. W pierwszą i drugą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 13.20 Drogę Krzyżową prowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Wojciech Olesiński.

3. W piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.16.15.dla dzieci, 17.00 – dla dorosłych i o 18.30 dla młodzieży. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 13.20.

4. Od przyszłej niedzieli 21 lutego – ze względu na nabożeństwa Gorzkich Żali – będzie tylko jedna dodatkowa niedzielna Msza św. o godz. 16.00.

5. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

6. We wtorek, 16 lutego zapraszamy do naszej świątyni rodziców dzieci komunijnych. O godz. 18.00 Msza św. i po Mszy św. spotkanie formacyjne.

7. W każdy poniedziałek można skorzystać z pomocy przy rozliczeniu podatku dochodowego za 2020 r. w sali Stowarzyszenia „Przystań Nadziei” przy ul. Pachla 14. Zainteresowanym pomocą w kolejne poniedziałki o godz. 16:00 służyć będzie p. Danuta Ściga. Zapraszamy.

8. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. W niej m.in. informacje związane z Wielkim Postem oraz dwie ważne modlitwy, które odmawiamy w intencji naszych parafian.