2021-02-21 Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

 

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Z dodatkową mszą św. o godz. 16:00

Dzisiejsze nabożeństwa:
– w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz., 12.30 czyli ok. godz. 13.20 zapraszamy na Drogę Krzyżową prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św.
– Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Rozważania pasyjne wygłosi nam ks. Wojciech Olesiński.

Sprawy Duszpasterskie

1. W poniedziałek, 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć.

3. We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:
W nadchodzący pierwszy piątek :
Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:15
dla dorosłych o godz. 17:00,
natomiast dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18:00.
W niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

4. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w różnych terminach ze względu na obostrzenia epidemiczne. Główne wyjście, jak co roku, planujemy w piątek przed Wielkim Piątkiem, tj. 26 marca po Mszy św. o godz. 20:00. Zachęcamy również do wyjść indywidualnych bądź w małych grupach na trasy EDK w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 18:00. Więcej informacji w „Źródle…” oraz na stronie internetowej parafii.

5. W tym roku w Wielkim Poście nie odbędą się rekolekcje dla młodzieży i dzieci. Zachęcamy do uczestniczenia w naukach ogólnych, które rozpoczną się 6 marca.

6. W przyszłą – drugą Niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przy kościele złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes. Będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

7. W niedzielę, 28 lutego po Mszy św. o godz. 9.30 złożymy życzenia ks. Kazimierzowi z okazji zbliżających się imienin.

8. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej, w której zamieszczamy m.in. pierwsze rozważanie wielkopostne oraz piszemy o andrychowskiej EDK.