2021-03-28 Niedziela Palmowa

Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
 
 

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Z dodatkową mszą św. o godz. 16:00

* Godzinki do Męki Pana Jezusa – godz. 6:00.
* Msze św. w stałym porządku. O godz. 11:00 poświęcenie palm na placu przy kościele i procesja na wejście.
* Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – godz. 15:00.

Kalendarz liturgiczny Wielkiego Tygodnia

1. W Wielki Poniedziałek od godz. 15.00 pragniemy nawiedzić z posługą sakramentalną chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii lub telefonicznie.

2. W Wielki Wtorek o godz. 16.30 odbędzie się przygotowanie liturgiczne do Triduum Paschalnego dla całej asysty, czyli ministrantów, lektorów i wszystkich osób zaangażowanych w oprawę liturgiczną.

3. W Wielką Środę od godz. 15.00 rozpocznie się spowiedź dla dzieci i młodzieży i następnie dla starszych do godz. 18.00.

4. W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 18.00 przygotowanie liturgiczne rodziców i chrzestnych do uroczystego udzielenia Chrztu św.

5. Przyszłotygodniowy, świąteczny numer „Źródła spod Pańskiej Góry” będzie rozprowadzany już w Wielki Czwartek. Ten numer będzie miał także większą, 12-stronicową objętość. Koszt jego produkcji jest wyższy. Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy ofiarach.

6. Parafialny kiosk „Emaus” czynny będzie w Wielką Sobotę od 7.00 do 13.00, natomiast w Wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek będzie zamknięty.

7. Do kancelarii umawiamy się na telefon służbowy (606-601-115). W Wielkim Tygodniu czynna będzie tylko do Wielkiej Środy.

8. Dzisiejsze wydanie „Źródła spod Pańskiej Góry” ma 12 stron. Zamieszczamy m. in. teksty przygotowujące nas do najważniejszych dla chrześcijan dni w roku. Piszemy też o narastających atakach na kościoły.

9. W czasie Triduum można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i spełniając następujące dzieła: w Wielki Czwartek przez odmówienie hymnu „Przed tak Wielkim Sakramentem”; w Wielki Piątek, biorąc udział w adoracji Krzyża; w Wielką Sobotę, biorąc udział w liturgii.

10.Spowiedź w Wielkim Tygodniu: Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek podczas wszystkich Mszy św. i od 17.30 do 18.00. W Wielką Środę dodatkowa od godz. 15.00 do 18.00. W Wielki Czwartek nie ma spowiedzi, natomiast w Wielki Piątek od godz. 8.00 do godz. 2.00 po północy. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 17.00.

Szczegóły Triduum Paschalnego link ……