2021-04-04 NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku.

 

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Z dodatkową mszą św. o godz. 17:00


Świąteczne Błogosławieństwo

Po Mszy św. o godz. 11:00 w czasie śpiewania Anioł Pański księża udadzą się z procesją liturgiczną na wieżę kościoła,
z której zostanie udzielone błogosławieństwo
Najświętszym Sakramentem.

Informacje:

1. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w niedziele, z dodatkową Mszą św. o godz. 17.00.
2. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Księżom za przewodniczenie uroczystościom i wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Siostrze zakrystiance, panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Siostrom zakonnym, strażakom, chórowi, orkiestrze z Roczyn, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks. Tomaszem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
4. Spotkanie Żywego Różańca zostało przeniesione na Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Życzenia

Drodzy parafianie i goście!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których spotkamy. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 2021-04-05


Nie tylko dzień wczorajszy czy dzisiejszy, ale również cały najbliższy okres pięćdziesięciu dni jest dla chrześcijan wielkim świętem. Okres świąt trwa przez siedem najbliższych tygodni, aż do niedzieli Pięćdziesiątnicy, czyli niedzieli Zesłania Ducha św. Abyśmy godnie przyjęli dzisiaj Chrystusa Zmartwychwstałego, prośmy Go o oczyszczenie nas z tych wszystkich czasami drobnych, choć przykrych niewierność, jakie popełniamy.

DZISIAJ PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego Odkupienia.

 

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za przekazanie życzeń świątecznych pragniemy skierować do dyrektorów i wychowawców szkół z terenu naszego miasta, instytucji samorządowych i społecznych, zakładów pracy oraz osób prywatnych.

2. Nadchodząca niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. 10 kwietnia przypada 11. rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich ofiar tej narodowej tragedii w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.

4. Dzisiejszymi ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce.

5. Od kwietnia w Starostwie Powiatowym w Wadowicach można zamówić usługę bezpłatnego, indywidualnego transportu dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Mogą z niej skorzystać osoby starsze, niepełnosprawne, słabowidzące oraz wszyscy, którzy potrzebują wsparcia w zakresie mobilności. Urząd pomoże w dojeździe do pracy, do lekarza, na rehabilitację, czy na zajęcia edukacyjne. Chętni do skorzystania z takiej usługi mogą zgłaszać się do biura projektu telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej powiatu wadowickiego, na naszej tablicy ogłoszeń oraz w najbliższym wydaniu „Źródła spod Pańskiej Góry”.

6. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem oraz wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach. Mimo trudów, które przeżywamy, z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów, głosząc orędzie o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.