2021-05-30 Niedziela UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dotykamy największej Tajemnicy naszej wiary. Słowo „Trójca” obejmuje to, co Pan Jezus mówił o sobie, o Ojcu i o Duchu Świętym. Bogiem jest Ojciec, Bogiem jest Syn – Jezus Chrystus i Bogiem jest Duch Święty. To wielka tajemnica naszej wiary, podobnie jak tajemnica obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Za tę obecność Trójcy Świętej w naszym życiu należy się jej wdzięczność i uwielbienie.

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ:

Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

* We wtorek, 1 czerwca – św. Justyna (†ok. 165), męczennika, filozofa;
* W sobotę, 5 czerwca – św. Bonifacego (ok. 673-754), biskupa i męczennika.

 

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, 31 maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W czwartek, 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Pierwsze tego dnia Msze św. naszej parafii będą o godz. 6.30 i 8.00. Kolejna Eucharystia o godz. 10.00 – w przypadku dobrej pogody pragniemy sprawować ją na ołtarzu polowym przy Andrychowskiej Golgocie. Po tej liturgii wyruszy procesja do centrum naszego miasta. Na stylu ul. Legionów i 1 Maja będzie pierwszy ołtarz, następnie przejdziemy ul. 1 Maja i pod blokiem nr 21 wybudowany będzie II ołtarzy. Kolejno procesja przejdzie przez Rondo Solidarności pod Urząd Miasta, w okolicy którego powstanie III ołtarz. Przez Rynek dojdziemy pod kościół do IV ołtarza.
Procesja Bożego Ciała jest wielkim świadectwem naszej wiary, udział w niej jest szczególnym oddaniem czci Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy poczty sztandarowe: górników i strażaków, zakładów pracy i organizacji społecznych, delegacje z grup duszpasterskich. Do udziału w procesji w sposób szczególny zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Zatroszczmy się na trasie procesji o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.
Przypominamy, że na zewnątrz świątyni konieczne jest zachowanie wymaganych prawem środków bezpieczeństwa, tj. utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji bądź zasłonięcie ust i nosa. To pierwsze będzie trudno zachować, więc gorąco prosimy, by podczas procesji mieć założone maseczki.
Bezpośrednio po procesji (ok. godz. 12.30) zostanie odprawiona Msza św. Kolejne popołudniowe Msze św. o godz.: 14.00, 17.00 i 18.00 i 19.30. Nabożeństwo czerwcowe ok. godz. 18.30. Spowiedź od godz. 17.00 (podczas Mszy św.).

3. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Od nadchodzącej środy, 2 czerwca rozpoczniemy nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed uroczystością 100. rocznicy oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którą to uroczystość będziemy obchodzić w piątek, 11 czerwca w bazylice Serca Bożego w Krakowie z udziałem Episkopatu Polski.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem czerwcowym i adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Jezusowego.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 a o godz. 18.00 Msza św. z Komunią Świętą wynagradzającą, procesją i nabożeństwem czerwcowym po liturgii.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wyjazd od chorych do godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja z nabożeństwem czerwcowym.

8. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca spotkanie Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.

9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.
10. Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której piszemy o uroczystości Bożego Ciała oraz ważnych wydarzeniach, które czekają naszą parafię.

BOŻE CIAŁO

SYMBOLIKA OŁTARZY BOŻEGO CIAŁA NAWIĄZUJE DO ROCZNIC PRZEŻYWANYCH W ROKU DUSZPASTERSKIM 2021
„ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”

Ołtarz do Mszy św. przygotowywany zostanie na Golgocie Andrychowskiej przez Służbę Kościelną i Służbę Liturgiczną

„KTO SPOŻYWA TEN CHLEB BĘDZIE ŻYŁ NA WIEKI” – kard. St. Wyszyński
I OŁTARZ UL. LEGIONÓW oraz 1 MAJA (HALA SPORTOWA)
Przygotowują ołtarz W. Neokatechumenatu, Akcja Katolicka i Odnowa w Duchu św.
Przeniesienie do I ołtarza ks. Wojciech, Ewangelia i komentarz liturgiczny ks. Robert.
Modlitwę o szczęśliwą beatyfikację sł. Bożego kard. St. Wyszyńskiego poprowadzi
Akcja Katolicka

„JAM JEST CHLEB, KTÓRY Z NIEBA ZSTĄPIŁ” – Królowa Polski
II OŁTARZ na ul. 1 Maja pod bl. nr 21
Przygotowują ołtarz wspólnoty z Oazy Rodzin i Związek Strzelecki.
Przeniesienie do ołtarza II ks. Tomasz, Ewangelia i komentarz liturgiczny ks. Tomasz.
Modlitwę w intencji rodzin poprowadzi Oaza Rodzin.

„ A OTO JA JESTEM Z WAMI PRZEZ WSZYSTKIE DNI, AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA” – Serce P. Jezusa – 100 lecie
III OŁTARZ przygotowany będzie pod Urzędem Miasta
Przygotowują ołtarz Wspólnoty Różańcowe i Bracia Strażacy.
Przeniesienie do ołtarza III poprowadzi ks. Mariusz, Ewangelia ks. Wojciech, komentarz liturgiczny ks. Proboszcz. Modlitwę w intencji Ojczyny poprowadzi W. Różańcowa

„TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ”– Dobry Pasterz
IV OŁTARZ zostanie wybudowany na schodach przed kościołem
Przygotowują ołtarz – rodzice dzieci komunijnych oraz Oaza Młodzieży.
Przeniesienie do IV ołtarza ks. Kazimierz, Ewangelia i komentarz liturgiczny ks. Paweł Modlitwę poprowadzą dzieci komunijne.
Podziękowanie i uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ks. Proboszcz i procesja do kościoła.