2021-06-06 X Niedziela Zwykła

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
Dziś pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ:

* Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe z nowenną do Najświętszego Serca Jezusowego i z procesją po Mszy św. o godz. 18.00.
* Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność.

KALENDARZ LITURGICZNY

  • We wtorek, 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

 

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy parafian do udziału w tej wspólnotowej modlitwie.

2. W nadchodzącym tygodniu rocznicę I Komunii św. przeżywać będą poszczególne klasy na Eucharystii o godz. 18.00. Przed każdą Mszą św. od godz. 17.15 spowiedź dla dzieci. W poniedziałek, 7 czerwca na Mszę św. wieczorną zapraszamy kl. IV A, we wtorek 8 czerwca – kl. IVB, w środę 9 czerwca – kl. IVC i w czwartek, 10 czerwca – kl. IV D.

3. W piątek, 11 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada 100 rocznica oddania naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Panna Jezusa. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 z ponowieniem Aktu Zawierzenia Naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i adoracją Najświętszego Sakramentu. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek za pobożne i publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa możemy zyskać odpust zupełny. Oprócz odmówienia Aktu musimy także wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Z racji uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające.

5. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania przez młodzież z kl. VIII z roku szkolnego 2019/2020, którego ma udzielić ks. biskup Piotr Greger w sobotę 26 czerwca i w niedzielę, 27 czerwca. Przypomnijmy, że to bierzmowanie nie odbyło się rok temu z powodu pandemii koronawirusa.
W przyszłą niedzielę, 13 czerwca zapraszamy na bardzo ważne spotkanie wszystkich rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i jej świadków. Rodziców i świadków zapraszamy na Mszę św. o godz. 14.00, po której zaplanowano konferencję i przedstawienie programu przygotowania. Zostaną omówione niezwykle istotne tematy. Natomiast młodzież z tych klas zapraszamy na poniedziałek, 14 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. spotkanie formacyjne z przedstawieniem programu bezpośredniego przygotowania do uroczystości. Spotkanie to ma charakter decydujący o przystąpieniu do sakramentu Bierzmowania.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała, między innymi: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, służbie kościelnej, orkiestrze z Roczyn, policji i straży miejskiej, a przede wszystkim Wam, Drodzy Parafianie za udział w procesji, jaka jest wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. Serdecznie polecamy lekturę gazety parafialnej. Piszemy m.in. o grzechach przeciwko Duchowi Świętemu, a także przypominamy o najważniejszych faktach związanych z odnowieniem Aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.