2021-09-12 XXIV Niedziela Zwykła

Dziś 24. Niedziela zwykła. Pan Bóg daje każdemu z nas w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używali swoich dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć naszym bliźnim. Każda Eucharystia uczy nas postawy służebnej, zmiany tego, co przemijające na to, co wieczne. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej Chrystus daje siłę do kroczenia drogą sprawiedliwości i ewangelicznego braterstwa.

 

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ:

Dzisiaj o godz. 12.00 odpust w kaplicy na Groniu Jana Pawła II.

KALENDARZ LITURGICZNY

1. W poniedziałek, 13 września wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
2. We wtorek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
3. W środę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
4. W czwartek, 16 września – św. Korneliusza (zm. ok. 253), papieża, i św. Cypriana (210-258), biskupa,
5. W sobotę, 18 września – św. Stanisława Kostki (1550-1568), patrona polskiej młodzieży.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. W nadchodzącą środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

3. W nadchodzącym tygodniu: 16, 17, 18 września będziemy przeżywać Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i polskiej młodzieży. W czwartek, 16 września na godz. 18.00 zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, szczególnie dzieci z klas komunijnych wraz z rodzicami. Rozpoczniemy uroczyste przygotowanie do I Komunii świętej. W piątek, 17 września także na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, szczególnie uczniów, którzy rozpoczną przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po wieczornej Mszy św. powakacyjne spotkanie oazy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy osoby od 7 klasy szkoły podstawowej. W sobotę, 18 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich w parafii. Zostaną uroczyście wręczone świece na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego. Po Eucharystii spotkanie w kryptach. Po Mszy św. rozpocznie się także Wieczór Uwielbienie, na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W piątek, 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie.

5. W ten dzień przypada III piątek miesiąca.

6. W sobotę, 18 września o godz. 8.30 zbiórka ministrantów, z kolei o godz. 9.15 – zbiórka kandydatów na ministrantów w kryptach pod plebanią. Zachęćmy młodych do służenia przy ołtarzu.

7. W przyszłą niedzielę, 19 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do puszek, które będą przy drzwiach wyjściowych z kościoła, pragniemy wspierać Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

9. Kancelaria parafialna jest czynna poniedziałku od soboty w godz. 8.30 – 9.30. Dodatkowa w środy od 16.00 do 17.00 oraz w soboty od 16.30 do 17.15. Godziny przyjęć w tygodniu dostosowane są do zajęć szkolnych księży katechetów. Szczegółowa rozpiska w Źródle…

10. W pierwszą niedzielę października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami: małżeńskimi oraz 300-setnej rocznicy konsekracji naszej świątyni. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek.

11. Nasza parafia zaprasza na długo wyczekiwany występ zespołu „Małe TGD„. Muzyczno – modlitewne wydarzenie odbędzie 9 października o godzinie 16:00 w naszym kościele. Więcej szczegółów wkrótce.

12. Zachęcamy do lektury parafialnej gazetki. Dziś liczy 10 stron. Zamieszczamy m.in. teksty dotyczące dzisiejszej beatyfikacji a także piszemy o powitaniu w naszej parafii nowego księdza i siostry zakonnej.