Domowy Kościół „Oaza Rodzin”

O nas..

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie mówiąc o sakramencie małżeństwa zwracał uwagę, ze znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem, którzy zawierają przymierze małżeńskie. <Czytaj więcej….>

W naszej parafii działają kręgi, które spotykają się w domach, gdzie dzielą się życiem, wzrastają w wierze i tworzą oddaną sobie wspólnotę.

Serdecznie zapraszamy nowe małżeństwa do domowego kościoła.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Domowym Kościołem to prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 888585463

Ogłoszenia

W każdą pierwszą niedziele miesiąca spotykamy się na mszy wspólnotowej o godz.9:30. A po mszy na kawie w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

Niedziela ewangelizacyjna.

W niedzielę 17 marca ks. Jacek Moskal z przedstawicielami Domowego Kościoła naszej parafii na każdej mszy św.wygłosi homilię ewangelizacyjną uzupełnioną świadectwem małżeństwa.Serdecznie wszystkich zapraszamy .Otwórzmy swoje serca na Boży plan.

W niedzielę 24 marca wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżonków będących w związku sakramentalnym, a chcących pogłębić swoją wiarę oraz wzmocnić wzajemne relacje na spotkanie po mszy św. o godz. 9:30 w auli domu katechetycznego.Serdecznie zapraszamy.

 

Rekolekcje wakacyjne:

– OR I w Bańskiej-Wyżnej

termin: 28.06-13.07.2019

– OR III w Jarosławiu

termin:13.07-28.07.2019

– OR I w Myśliborzu

termin: 03.08-18.08.2019

-OR II w Jarosławiu

termin: 02.08-17.08.2019

Kalendarium:
– 18.05.2019 – Pielgrzymka Rodzin DK do Św. Józefa w Kaliszu
– 16.06.2019 – Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie kończący rok pracy formacyjnej
Propozycje najbliższych rekolekcji:
Kontakt i zgłoszenia na rekolekcje przez stronę internetową : bz.oaza.pl

Wydarzenia

Nasze Ognisko !

W niedzielne popołudnie 9 września odbyło się ognisko Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii. Miejscem spotkania był ogród jednej z rodzin należącej do Oazy.

Na ognisko przybyli księża posługujący w kręgach, ksiądz Proboszcz oraz kilkanaście rodzin ze wspólnoty. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Następnie był czas na rozmowy, zabawy z dziećmi, śpiewy i oczywiście konsumpcję pysznych kiełbasek i wypieków. Czas spotkań wspólnoty jest zawsze pięknym, ubogacającym czasem.

Wspólnota Domowego Kościoła naszej parafii gromadzi rodziny z różnym stażem małżeńskim, którzy spotykają się już w siedmiu kręgach, z których jedne formują się już od ponad 30 lat do takich które dopiero zaczynają swoją przygodę na tej drodze. Ufamy, że tak pięknie rozpoczęty nowy rok pracy formacyjnej będzie dla nasowocny.

Ania i Michał