Domowy Kościół „Oaza Rodzin”

O nas..

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie mówiąc o sakramencie małżeństwa zwracał uwagę, ze znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem, którzy zawierają przymierze małżeńskie. <Czytaj więcej….>

W naszej parafii działają kręgi, które spotykają się w domach, gdzie dzielą się życiem, wzrastają w wierze i tworzą oddaną sobie wspólnotę.

Serdecznie zapraszamy nowe małżeństwa do domowego kościoła.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Domowym Kościołem to prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 888585463

POST ZA KSIĘŻY

Szczęść Boże !

Witajcie kochani

Zainspirowani pewną inicjatywą zakonników  mamy propozycję postu dla członków DK w intencji księży.

Przez 365 dni jedna osoba z DK podejmie post o chlebie i wodzie ( jak ktoś chce może kilka dni w ciągu 365 dni ). Myślimy, że znajdzie się  w Diecezji – albo w całej Polsce  365 osób, które zechcą podjąć takie zobowiązanie

Poniżej Instrukcja zapisów na Post o chlebie i wodzie 365 dni w intencji Księży o wiarę i wytrwałość

Po kliknięciu na link  http://swmaciej.org.pl/post-za-ksiezy/  wybierz miesiąc, w którym chcesz się podjąć postu.

Ogłoszenia

W każdą pierwszą niedziele miesiąca spotykamy się na mszy wspólnotowej o godz.9:30. A po mszy na kawie w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Rekolekcje wakacyjne:

– OR I w Bańskiej-Wyżnej

termin: 28.06-13.07.2019

– OR III w Jarosławiu

termin:13.07-28.07.2019

– OR I w Myśliborzu

termin: 03.08-18.08.2019

-OR II w Jarosławiu

termin: 02.08-17.08.2019

Kalendarium:
– 16.06.2019 – Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie kończący rok pracy formacyjnej
Propozycje najbliższych rekolekcji:
Kontakt i zgłoszenia na rekolekcje przez stronę internetową : bz.oaza.pl

Wydarzenia

Wyjazd do Kalisza

18 czerwca 2019 roku, w 99 urodziny naszego papieża Jana Pawła II odbyła się XXII pielgrzymka rodzin do ŚWIĘTEGO JÓZEFA w Kaliszu.
W 40. rocznicę zawołania papieskiego „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!” rozważaliśmy aktualność myśli Jana Pawła II do rodzin, który właśnie w Kaliszu (czerwiec 1997) powiedział „Prawdziwa miłość nigdy nie wygasa. Staje się źródłem siły i wierności małżeńskiej. Rodzina chrześcijańska, wierna swemu sakramentalnemu przymierzu, staje się autentycznym znakiem bezinteresownej i powszechnej miłości Boga do ludzi. Ta miłość Boga stanowi duchowe centrum rodziny i jej fundament. Poprzez tę miłość rodzina powstaje, rozwija się, dojrzewa i jest źródłem pokoju i szczęścia dla rodziców i dla dzieci. Jest prawdziwym gniazdem życia i jedności”.
Konferencję na ten temat o godzinie 13.00 wygłosił nasz nowy moderator krajowy ksiądz Krzysztof Łapiński.
Ksiądz Krzysztof przypomniał główną myśl, którą ks. Karol Wojtyła jeszcze w latach czterdziestych i pięćdziesiątych, a później jako Papież rozwinął: małżonkowie w swoim życiu powołani są do świętości, a nie do przyjemności i hedonizmu.
Po niej wysłuchaliśmy świadectw.
Małżeństwa, które dawały świadectwa dzieliły się radością posiadania licznego potomstwa. Siły do podejmowania wyzwań dnia codziennego czerpali z ufności Panu Bogu, zawierzeniu swoich rodzin świętemu Józefowi oraz siły wspólnoty jaką daje im Domowy Kościół.
Następnie mieliśmy czas na posiłek i dla naszych braci i sióstr. Takie spotkania w środku Polski przynoszą wiele radości. Wspominamy wspólnie przeżyte rekolekcje. Troszczymy się o nasze codzienne sprawy. Czujemy się jak jedna wielka rodzina.
O godzinie 16.15 przyszedł czas na najważniejsze przeżycie i spotkanie! EUCHARYSTIA!
W tym szczególnym czasie, gdy toczy się walka o rodzinę zawierzyliśmy św. Józefowi oraz św. Janowi Pawłowi II wszystkie sprawy naszych małżeństw, rodzin, wspólnot. Niech Święci Orędownicy wypraszają potrzebne łaski i umacniają nas w codzienności.