Domowy Kościół „Oaza Rodzin”

O nas..

Ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie mówiąc o sakramencie małżeństwa zwracał uwagę, ze znakiem widzialnym są tutaj relacje osobowe między dwojgiem, którzy zawierają przymierze małżeńskie. <Czytaj więcej….>

W naszej parafii działają kręgi, które spotykają się w domach, gdzie dzielą się życiem, wzrastają w wierze i tworzą oddaną sobie wspólnotę.

Serdecznie zapraszamy nowe małżeństwa do domowego kościoła.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany Domowym Kościołem to prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 501-194-241

POST ZA KSIĘŻY

Szczęść Boże !

Witajcie kochani

Zainspirowani pewną inicjatywą zakonników  mamy propozycję postu dla członków DK w intencji księży.

Przez 365 dni jedna osoba z DK podejmie post o chlebie i wodzie ( jak ktoś chce może kilka dni w ciągu 365 dni ). Myślimy, że znajdzie się  w Diecezji – albo w całej Polsce  365 osób, które zechcą podjąć takie zobowiązanie

Poniżej Instrukcja zapisów na Post o chlebie i wodzie 365 dni w intencji Księży o wiarę i wytrwałość

Po kliknięciu na link  http://swmaciej.org.pl/post-za-ksiezy/  wybierz miesiąc, w którym chcesz się podjąć postu.

Ogłoszenia

W każdą pierwszą niedziele miesiąca spotykamy się na mszy wspólnotowej o godz.9:30. A po mszy na kawie w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

W uroczystość św. Rodziny członkowie Domowego Kościoła uczestniczyli we Mszy Świętej wspólnotowej o godz. 9:30. Zgromadziliśmy się przy ołtarzu pełniąc posługę liturgiczną i muzyczną. O godz. 15:00 spotkaliśmy się w auli domu katechetycznego. Wcześniej animatorzy i przedstawiciele kręgów przygotowali salę oraz stoły. Radością dla nas była obecność kapłanów: ks. Dariusza i ks. Mariusza. Ks. Dariusz przywitał wszystkich, podkreślił znaczenie rodziny w dzisiejszych czasach. Powiedział do nas, że rodzina to prawdziwy cud. Trzeba ją chronić, dbać o nią i troszczyć się o jej rozwój. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, odśpiewaliśmy wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Para łącznikowa Mirka i Józef Polakowie złożyła życzenia wszystkim rodzinom i życzyła aby Jezus narodził się w sercu każdego z nas. Potem nastąpiło łamanie się opłatkiem, życzenia, kolędowanie, rozmowy przy smacznej kawie i słodkościach, które przynieśliśmy ze sobą i dzieliliśmy się wzajemnie. Cieszyła nas obecność starszych małżeństw, które rzadziej już uczestniczą w naszych spotkaniach ze względów zdrowotnych. Ale radością są także młode małżeństwa z gromadką dzieci, które wnoszą w nasze spotkania wiele entuzjazmu. Na koniec ks. Dariusz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Był to czas radosnego spotkania we wspólnocie i świętowania czasu Bożego Narodzenia.
A.B Ścigowie

Kalendarium:
29.12.2019-spotkanie opłatkowe
18.01.2020-zabawa karnawałowa w Roczynach
05.01.2020-Opłatek diecezjalny w parafii św.Stanisława na osiedlu
Rekolekcje
29.04.-03.05.2020 r. ORAR II w Zakopanem
30.06-16.07.2020 r. OR II st w Jarosławiu
17.07-22.07.2020 r. ORAR II w Jarosławiu
18.07-02.08.2020 r. OR I st w Tarnowskich Górach
17.07-02.08.2020 r. OR III st w Wilnie
08.08-23.08.2020 r. OR I st w Kniewie
07.02-09.02.2020 Rekolekcje ”Namiot Spotkania” w Bystrej Krakowskiej
07.08-23.08.2020 r. OR I st w Rzeszowie
13.08-27.08.2020 r. OR II st w Myśliborzu

Wydarzenia

Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

7 grudnia, w sobotnie przedpołudnie w naszym kościele odbył się adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie z rejonu Andrychowa i Kęt.
Na spotkanie to przybyły grupy Dzieci Bożych, Oazy młodzieżowej i rodziny Domowego Kościoła z Kęt, Nowej Wsi, Rzyk, Inwałdu, Roczyn oraz parafii św. Stanisława i parafii św. Macieja w Andrychowie. Zgromadzonych powitał gospodarz miejsca, ksiądz dziekan, Stanisław Czernik, nawiązując do osobistego doświadczenia – uczestnictwa w oazowej formacji młodzieżowej, która stała się dla niego źródłem umiłowania Eucharystii i liturgii.

Najważniejszym momentem dnia wspólnoty była msza św. koncelebrowana przez ks. proboszcza i księży moderatorów grup z poszczególnych parafii. Główną myślą kazania i konferencji, które wygłosił ksiądz Kamil Kuchejda, diecezjalny moderator diakonii ewangelizacji , było stwierdzenie, że Bóg pragnie spotkania z każdym z nas, szczególnie w tym, co jest naszą biedą, raną, zniewoleniem. Chce nas uleczyć, byśmy żyli pełnią życia, byśmy byli ludźmi wolnymi, a posiadając siebie, chcieli i potrafili dawać siebie innym. Dzisiejszy, poraniony świat bardzo potrzebuje bowiem „nowych ludzi, którzy w historię wpiszą miłość, wskażą drogi odnowy ludzkich serc”. Nawiązał w ten sposób do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – dzieła postu i modlitwy w intencji zniewolonych nałogami, zainicjowanego przed 40 laty przez założyciela Ruchu Światło-Życie, księdza Franciszka Blachnickiego. Wymianie wiedzy i doświadczeń na temat KWC poświęcone były także spotkania w mniejszych grupach, które odbyły się po konferencji w kryptach pod plebanią. Uczestniczyli w nich dorośli i młodzież, a dzieci pod opieką diakonii wychowawczej i animatorów, miały w tym czasie swoje zabawy i zajęcia w auli Domu Katechetycznego, gdzie odwiedził je św. Mikołaj, przynosząc wielki worek z upominkami i wywołując wiele radości i uśmiechu.
Ostatnim elementem spotkania była agapa, czyli czas na poczęstunek i rozmowy, które bardzo budują poczucie jedności i wspólnoty wszystkich członków Ruchu – od dzieci i młodzież po dorosłych.

Organizatorzy i uczestnicy Dnia Wspólnoty pragną wyrazić wdzięczność wobec gospodarza naszej parafii, ks. prałata S. Czernika , za jego otwarte serce i wielką gościnność ,kapłanom a także sponsorom, którzy pomogli św. Mikołajowi przygotować upominki dla dzieci.
Przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chciałyby dołączyć do Domowego Kościoła, do kontaktu telefonicznego z parą łącznikową – Mirką i Józkiem Polakami pod numerem telefonu : 501 194 241.
KP