Ogłoszenia Duszpasterskie na czas kwarantanny

Informacje związane z okresem kwarantanny

Na tej stronie będziemy publikować najbardziej aktualne informacje związane z działaniem naszej parafii w okresie narodowej kwarantanny.

 

 

 

 

Informacja z dnia 16-05-2020 godz. 07:00

1. Telefon księdza dyżurującego 606-601-115

2. Od dnia 17.05.2020 w liturgiach w naszej świątyni może jednocześnie uczestniczyć do 65 osób. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii w kościele, a jeśli to niemożliwe do udziału w modlitwie za pomocą transmisji internetowej z naszej świątyni.
3. Od niedzieli 26 kwietnia, do odwołania,  w naszej świątyni będą dodatkowe Msze Święte 15:00, 16:00, 17:00
4. Kancelaria do odwołania nieczynna – w nagłych sprawach (wezwanie do chorego, pogrzeb) prosimy dzwonić na numer telefonu księdza dyżurującego

Żal doskonały
Gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany „żalem doskonałym” lub „żalem z miłości” (contritio). Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe (KKK 1452)
Po ustaniu pandemii będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi Wielkanocnej.

 

Konto bankowe parafii

Na prośbę parafian podajemy numer konta parafii do składania dobrowolnych ofiar na kościół
Nazwa Banku: Bank Spółdzielczy Andrychów
Numer konta: 11 8110 0000 2001 0018 5042 0001

Modlitewne wsparcie

Pamiętajmy – przez całe wieki, gdy wybuchały epidemie, katolicy zachowywali się tak samo: szukali ratunku w Bogu. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej rodzinnej modlitwy Różańcowej i odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszych domach. Wypraszajmy dla naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej przez wstawiennictwo naszej Królowej Różańca Świętego szczególną opiekę. To ważny czas, w którym wielkopostne rekolekcje musimy przeżywać w domu. Korzystajmy z rozważań i konferencji, które będą zamieszczane w środkach masowego przekazu i Internecie. Nie zmarnujmy tego czasu i pamiętajmy, że może nas ochronić tylko Boże miłosierdzie.