Ogłoszenia Duszpasterskie na czas kwarantanny

Informacje związane z okresem kwarantanny

Na tej stronie będziemy publikować najbardziej aktualne informacje związane z działaniem naszej parafii w okresie narodowej kwarantanny.

 

 

 

 

Informacja z dnia 2020-03-28 godz. 10:00

1. Telefon księdza dyżurującego 606-601-115
2. W dniu 29.03 (niedziela) godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym- tylko transmisja internetowa
3.
W Piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17:00 – tylko transmisja internetowa
4.
  Spowiedź święta
– Biskup Ordynariusz wystosował rozporządzenie dotyczące przystępowania do spowiedzi w okresie pandemii :
„Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafiach nie będzie zatem spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452). W przypadku wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z księdzem swojej parafii.
Przypominamy wszystkim wiernym, że informacje i zachęty do spowiedzi przez telefon, internet czy maila są fałszywe i stanowią próbę wyłudzenia danych osobowych i pieniędzy. Nie wolno na takie propozycje odpowiadać.”

Żal doskonały
Gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany „żalem doskonałym” lub „żalem z miłości” (contritio). Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe (KKK 1452)
Po ustaniu pandemii będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi Wielkanocnej.

5. Kancelaria do odwołania nieczynna – w nagłych sprawach (wezwanie do chorego, pogrzeb) prosimy dzwonić na numer telefonu księdza dyżurującego

Konto bankowe parafii

Na prośbę parafian podajemy numer konta parafii do składania dobrowolnych ofiar na kościół
Nazwa Banku: Bank Spółdzielczy Andrychów
Numer konta: 11 8110 0000 2001 0018 5042 0001

Uczestnictwo we mszach świętych

Na Msze święte niech przychodzą tylko te osoby, które zamówiły Msze świętą.
Biskup Roman Pindel udziela czasowej dyspensy wszystkim wiernym na terenie diecezji bielsko-żywieckiej od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
Pamiętajmy – nieuczestniczenie w Mszy św. niedzielnej w obecnych warunkach nie jest przejawem braku wiary i pobożności.
Zachęcamy serdecznie do pozostania w domach i oglądania transmisji Mszy św. z naszego kościoła za pośrednictwem Internetu: www.swmaciej.org.pl
Są i inne możliwości. Eucharystie będą transmitowane m.in. przez ogólnopolskie media, np. TVP i telewizję Trwam.

Modlitewne wsparcie

Pamiętajmy – przez całe wieki, gdy wybuchały epidemie, katolicy zachowywali się tak samo: szukali ratunku w Bogu. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej rodzinnej modlitwy Różańcowej i odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszych domach. Wypraszajmy dla naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej przez wstawiennictwo naszej Królowej Różańca Świętego szczególną opiekę. To ważny czas, w którym wielkopostne rekolekcje musimy przeżywać w domu. Korzystajmy z rozważań i konferencji, które będą zamieszczane w środkach masowego przekazu i Internecie. Nie zmarnujmy tego czasu i pamiętajmy, że może nas ochronić tylko Boże miłosierdzie.