Pielgrzymka Rowerowa Jasna Góra

 

 

XVII Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

9 – 14 sierpnia 2019 roku

My chcemy Boga, Panno Święta!

 

W tym roku już po raz siedemnasty zapraszamy do udziału w Andrychowskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę.  Odbędzie się ona w dniach od 9 do 14 sierpnia 2019 r. a jej hasłem są słowa: My chcemy Boga, Panno Święta!

 

My chcemy Boga w rodzin kole, w troskach rodziców, w dziatek snach.

My chcemy Boga w książce, w szkole, w godzinach wytchnień, w pracy dniach…

My chcemy Boga w naszym kraju… W polskim języku i zwyczaju…

 

„Te przejmujące słowa są programem i wezwaniem, by Bóg zawsze  był dla nas KIMŚ NAJWAŻNIEJSZYM, KIMŚ OBECNYM w każdej sferze naszego życia” – mówi ks. Kazimierz Walusiak, przewodnik duchowy tegorocznej Pielgrzymki. „Pielgrzymka Rowerowa to nie tylko przejazd rowerem do Częstochowy, to droga do celu, to wysiłek pokonywania swoich słabości, to bycie we wspólnocie uczniów Chrystusa, to wspólna modlitwa i codzienna Eucharystia w różnych kościołach, podczas których będziemy rozważać I, II i III Przykazanie Boże.”

 

Startujemy jak zwykle spod kościoła pod wezwaniem św. Macieja w Andrychowie. Trasa o długości 380 km, w dwie strony będzie wieść przez tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na której będziemy mogli zwiedzić sanktuaria oraz podziwiać uroki tychże terenów. Noclegi zaplanowane są kolejno w miejscowościach: Klucze, Niegowa, Częstochowa, Niegowa oraz ponownie Klucze.

 

Koszt tegorocznej pielgrzymki – 260 zł (w jedną stronę – 180 zł). W cenie gwarantowane są m.in.: noclegi, ubezpieczenie każdego pielgrzyma, opieka medyczna, codziennie jeden ciepły posiłek, transport bagażu, gadżety pielgrzymkowe, tj. koszulka, śpiewnik, opaska odblaskowa. Pielgrzymka jest aktem religijnym, przewidziano zatem chwile na modlitwę. Codziennie będą odmawiane nabożeństwa godzinek, w południe modlitwa Anioł Pański oraz koronka do Miłosierdzia Bożego. Codziennie również będzie odprawiana Msza Święta połączona z konferencjami związanymi z celem naszego pielgrzymowania wygłaszanymi przez księży przewodników. W tym roku opiekę duchową roztoczą nad pielgrzymami księża: Kazimierz Walusiak oraz salezjanin Marek Głuch, przewodnik grupy z Oświęcimia.

 

Obowiązkowo każdy pielgrzym powinien posiadać sprawny technicznie rower oraz mieć ubrany kask rowerowy. Bardzo uczulamy na tę sprawę ze względu na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów! Zapisać można się:

– telefonicznie u organizatora – tel. 503 112 668

– mailowo na adres – rowerowa.andrychow@gmail.com

– lokalnie w punktach zapisów (informacje na plakatach)

Przy zapisach prosimy o podanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL) oraz rozmiar koszulki pielgrzymkowej (dostępne rozmiary – S, M, L, XL, XXL).

 

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 28 lipca, w salce katechetycznej przy parafii św. Macieja, po Mszy Świętej o godzinie 14:00.

 

Zapraszamy do odwiedzania pielgrzymkowej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/ rowerowa.andrychow

(w wyszukiwarce należy szukać: „Andrychowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę”).