2021-04-18 III Niedziela Wielkanocna

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
A teraz prosimy Najlepszego Boga Ojca o miłosierdzie….

Aktualne intencje mszalne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ
Z dodatkową mszą św. o godz. 17:00

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. Tak jest również w tym roku, kiedy, zaczynając od dzisiejszej niedzieli wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny prowadzeni hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny mogą stać się doskonałą okazją do ukazania raz jeszcze Księgi Pisma Świętego jako źródła nadziei i pokoju dla udręczonych serc.

2. W dzisiejszą niedzielę wspieramy naszymi ofiarami do puszek Radio Diecezjalne „Anioł Beskidów”.

3. W każdy wtorek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nowennę do św. Józefa.

4.  Z kolei w każdą środę zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nowennę do Królowej Różańca Świętego – Pani Andrychowskiej.

5. W piątek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

6. W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się przygotowania do przyjęcia przez dzieci I Komunii św. w pierwszych dniach maja.

7. Ograniczenia z powodu koronawirusa sprawiły, że jest nas mniej w kościele, a wydatki na jego utrzymanie nie spadły. Dlatego tym bardziej jesteśmy Wam wdzięczni za każdą ofiarę, którą składacie na tacę czy na konto parafialne.

8. Zapraszamy do lektury naszej gazetki parafialnej. Zadajemy ważne pytanie: Kim jest dla nas kapłan? Piszemy także o ważnej działalności Kościoła w Polsce.