Kurs dla rodziców nastolatków

nastolatek

ZAPROSZENIE NA KURS DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW

CZYM JEST KURS DLA RODZICÓW NASTOLATKÓW?
Kurs dla Rodziców Nastolatków został opracowany przez Nicky’ego i Silę Lee (autorów książki „Niezbędnik Rodzicielski”) w 1997 roku. Przeznaczony jest dla rodziców oraz innych osób, opiekujących się nastolatkami, które poszukują praktycznego wsparcia w pracy nad wzmocnieniem swoich relacji rodzinnych.
Kurs, podzielony na pięć sesji, oferuje rodzicom pomoc w następujących kwestiach:
Pamiętanie o swoim długoterminowym celu
Rozpoznawanie potrzeb nastolatków
Wyznaczanie jasnych granic
Rozwój zdrowia emocjonalnego
Wspieranie w podejmowaniu dobrych decyzji
Dla kogo?
Kurs dla Rodziców Nastolatków przeznaczony jest dla rodziców, przybranych rodziców, przyszłych rodziców, a także opiekunów dzieci w wieku 11-18 lat.
Kurs jest odpowiedni dla każdego rodzica – zarówno tych, którzy wychowują dzieci samotnie, jak i przybranych rodziców oraz małżeństw.
Kurs dla Rodziców Nastolatków oparty jest na wartościach chrześcijańskich, ale przeznaczony dla wszystkich małżeństw – nie tylko ze środowiska kościelnego.
Czego mogę się spodziewać?
Podczas Kursu dla Rodziców Nastolatków uczestnicy zasiadają w małych grupach, do których są przydzielani na podstawie wieku swojego najstarszego dziecka. Stwarza to możliwość poznania innych rodziców oraz opiekunów nastolatków w podobnej grupie wiekowej.
Każde ze spotkań rozpoczyna się posiłkiem i/lub filiżanką kawy/herbaty. Daje to przestrzeń do odprężenia się i prowadzenia luźnych rozmów z innymi rodzicami lub opiekunami nastolatków. Następnie przychodzi czas na wykład, dotyczący praktycznych zagadnień oraz na dyskusję w grupach.
Wykład odtworzony z nagrania. Zawiera on sondy uliczne, wypowiedzi rodziców i nastolatków, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami oraz wskazówki, udzielane przez tzw. ekspertów rodzicielskich.