33-DNIOWE REKOLEKCJE W PARAFII

Etapy rekolekcji

Andrychów Miasto Niepokalanej.

33-DNIOWE REKOLEKCJE W PARAFII

Już w niedzielę zmartwychwstania Pana Jezusa(31 marca 2024r) rozpoczynamy indywidualne rekolekcje „Zawierzenie33” w ramach przygotowań do koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej. „Andrychów Miastem Niepokalanej” to tytuł naszej duchowej formacji Maryjnej do której serdecznie zapraszamy. Zapisujemy się wypełniając deklarację w kościele (pod chórem} lub telefonując pod numer 575301857 (Ks. Andrzej) lub 733322631 (Szczepan). Do rekolekcji mogą przystąpić również osoby spoza parafii.

Porządek codziennej medytacji:

  • modlitwa do Ducha Św.
  • Czytanie i rozważanie traktatu (wybrany dowolnie fragment)
  • medytacja fragmentu Pisma Św. (najlepiej ewangelii)
  • modlitwa zawierzenia.

Pozostałe informacje umieszczone są na stronie internetowej parafii. Można korzystać z medytacji audio-wideo tam załączonej.

 

 

Organizacja 33-dniowych rekolekcji składa się z następujących etapów:

1.  Zachęcenie parafian do wzięcia udziału w rekolekcjach oraz udostępnienie materiałów.

2.  Okres 33 dni rekolekcji – dzięki przygotowanym narzędziom każdy parafianin może wybrać optymalną dla siebie formę udziału w rekolekcjach. Można je przeżywać w domu lub w kościele. Można korzystać z tekstu drukowanego lub elektronicznego. Zachęcamy do korzystania z medytacji, która będzie się ukazywać codziennie na stronie internetowej parafii w zakładce Andrychów Miasto Niepokalanej.

3. Akt oddania Matce Bożej w naszym kościele – 3 maja br. w uroczystość Królowej Polski.

  • Planowane jest również ponowienie rekolekcji jesienią 2024 roku.

4. Akt zostanie odnowiony podczas uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej.

Akt oddania się Matce Bożej

Matko Boża, Niepokalana Maryjo, Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką. Chcę odtąd czynić wszystko z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam, Ty zaś wszystko możesz i zawsze zwyciężasz. Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, aby moja rodzina, moja parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego syna i Twoim. Amen.