Moc Słowa

O dziennikarstwie – nie tylko na kanwie ostatnich „wydarzeń”

Zapraszamy do kina „Beskid” na wyjątkowe spotkanie

Zadaniem dziennikarza jest dawanie świadectwa prawdzie. Jak daleko część z nich odeszła od swojego powołania, z całą potęgą doświadczyliśmy w ostatnich tygodniach. W czasach, kiedy wpływowe media coraz częściej nie opisują rzeczywistości, nie służą prawdzie, lecz przeciwnie – posługują się kłamstwem i służą kłamstwu; w czasach, kiedy także z pomocą mediów zmienia się znaczenie elementarnych pojęć – zabójstwo nazywa się podstawowym prawem człowieka, a np. zamykanie ust oponentom – tolerancją, zapraszamy na rozmowę z człowiekiem, który o mediach wie (prawie) wszystko.

W czwartek, 13 kwietnia o godz. 16.00 w kinie „Beskid” w Andrychowie odbędzie się spotkanie z Markiem Millerem – wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, założycielem Laboratorium Reportażu, autorem wielu publikacji poświęconych mediom, m.in. „Kto tu wpuścił dziennikarzy”, „Filmówka”, „Katechizm Reportera”.

Czym są a czym winny być współcześnie media? Co o ich roli mówił polski papież? Czym jest „Katechizmem Reportera” wg Jana Pawła II? To tylko kilka pytań, na które otrzymamy odpowiedzi. Serdecznie zapraszamy razem z fundacją Misja Jana Pawła II. Wstęp na spotkanie jest wolny. (red.)

 

P.S. Jeśli ktoś połknie bakcyla autentycznego dziennikarstwa (czy to prasowego czy np. telewizyjnego), to już w piątek, 14 kwietnia także o godz. 16.00 w kinie „Beskid” będzie mógł wziąć udział w warsztatach Laboratorium Teologii Reportażu. Udział w nich także jest bezpłatny. Tym serdeczniej polecamy!