Dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem:

Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Adwent to czas radosnego oczekiwania na Zbawiciela, wypełniony światłem. Dlatego umieszczona jest dodatkowa świeca z białą wstęgą symbolizująca Maryję, która z całym Kościołem oczekuje na przyjście Syna Bożego w tajemnicy Jego Narodzenia. Światło Boże rozjaśnia mroki serca.

/Na Mszy św. Roratniej/ Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Czynimy to wraz z Maryją na modlitwie i w skupieniu, aby nie przeoczyć przyjścia Boga. Pragniemy w tym czasie czuwania przychodzić do Chrystusa poprzez spowiedź i Komunię św. i w ten sposób niech spełni się nasze oczekiwanie i oczekiwanie Boga, aby Chrystus narodził się w nas. 

DZISIEJSZY PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:

 • Godzinki do NMP - 6.00. Msza św. Roratnia - 6.30.
 • Od dzisiejszej niedzieli przed plebanią rozprowadzane są świece wigilijne, z których ofiary parafialny Zespół Charytatywny przekazuje dla rodzin najbardziej potrzebujących, a także opłatki wigilijne i kalendarze opracowane przez naszą parafię.

     KALENDARZ LITURGICZNY

 • W środę, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra.
 • W sobotę, 3 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 • W niedzielę, 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary. Uroczysta Msza św. w intencji braci górników, emerytowanych górników i ich rodzin oraz zmarłych górników zostanie odprawiona o godz. 9.30. Polecamy Bogu intencje górników i ich rodzin.

    SPRAWY DUSZPASTERSKIE:

 1. Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy św. będzie Ją symbolizowała zapalona roratnia świeca.
 2. Pierwsza Msza św. poranna w ciągu tygodnia o godz. 6.15. Msza św. Roratnia poranna w ciągu tygodnia odprawiana będzie o godz. 6.50 (10 minut wcześniej niż zwykle, aby dzieci mogły zdążyć na godz. 8.00 do szkoły). Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej liturgii. Szczególnie zachęcajmy do modlitwy nasze dzieci i młodzież. Wiernych, którzy nie mogą być rano na Roratach, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Msza św. z adoracją o godz. 18.00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o 18.00 z nabożeństwem pierwszopiątkowym.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00. Do naszych chorych z posługą sakramentalną wyjedziemy od godz. 10.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii. Świąteczne odwiedziny chorych – szczególnie tych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty z posługą sakramentalną, odbędą się w poniedziałek, 19 grudnia od godz.14.00. Prosimy o zgłoszenia tych chorych w zakrystii.
 6. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy.
 7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W  świątyni odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

 

 1. 8. Już dziś zapowiadamy, że w niedzielę, 11 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 2. Do dnia 17 grudnia jest organizowana zbiórka na rzecz schroniska  dla zwierząt „Animals” z Oświęcimia. Jest prośba uczniów naszego LO o składanie kocy, ręczników, szamponów, karmy mokrej i suchej we wszystkich punktach zoologicznych w Andrychowie.
 3. W Adwencie kiosk „Emaus” jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 17:00, w sobotę w godz. 7.00 -13.00 oraz w niedziele w godz. 7.30 – 14.00.
 4. Zachęcamy do lektury gazety parafialnej. Piszemy m.in. o rozpoczynającym się Adwencie a także zamieszczamy wiele informacji z życia parafii.