Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter Wielkiego Postu. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wyznajmy przed Bogiem nasze grzechy, aby pochylił się nad nami i okazał nam swoje miłosierdzie...

DZISIEJSZY PORZĄDEK NABOŻEŃSTW:
• Dziś: Godzinki – godz. 6.00; nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.00. Msze św. w stałym porządku.
• Dzisiaj przy kościele Oaza Dzieci Bożych z naszej parafii organizuje kiermasz. Po Mszach świętych o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00 i po Gorzkich Żalach, dzieci z rodzicami i animatorami będą rozprowadzać ozdoby wielkanocne, własnoręcznie robione na spotkaniach lub w domu. Można wziąć sobie dzieło naszych utalentowanych artystów i jednocześnie wesprzeć ich wyjazdy na rekolekcje czy organizację spotkań wspólnoty. Polecamy! Kiermasz odbędzie się także za tydzień.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE
1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

2.
W nadchodzący piątek, 31 marca pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców naszej parafii i miasta do udziału w Drodze Krzyżowej z Janem Pawłem II. Nabożeństwo będzie wyrazem naszego oddania i szacunku dla papieża Polaka. Wyruszymy o godz. 16.00 spod pomnika Ojca Świętego na Pańskiej Górze (z osiedla Jana Pawła II) i przejdziemy na ul. Traugutta. Następnie wejdziemy na ul. Garncarską, potem na ulicę Floriańską i przez Park Miejski - na dziedziniec przy kościele. Tu zakończymy Drogę Krzyżową. Po nabożeństwie, o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w hołdzie dla Jana Pawła II. W procesji weźmie udział orkiestra dęta z Roczyn, prosimy o udział poczty sztandarowe, dorosłych, młodzież, dzieci. Także w najbliższy piątek o godz. 19.00 rozpocznie się adoracja i spowiedź dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. O godz. 20.00 Msza św. dla nich i ich bliskich, którą sprawował będzie ks. biskup Roman Pindel. Po liturgii rozpocznie się całodobowe czuwanie modlitewne „Jerycho” z modlitwą do Św. Michała Archanioła.

3.
Przyszła niedziela, 2 kwietnia jest Niedzielą Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą i największą palmę. Na pozostałych Mszach św. palmy także będą święcone. Liturgia tej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu.

4. W nadchodzącą niedzielę, 2 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

5. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy Świętej i od godz. 17.30.

6. Za tydzień, w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Serdecznie zapraszamy!

7. Do Świąt Wielkanocnych sklep "Emaus" będzie czynny także w niedziele w godzinach od 7.30 do 14.00. Zachęcamy do zakupu naszej gazetki parafialnej oraz innych czasopism religijnych. Można także nabyć paschaliki oraz baranki cukrowe Caritas. Zachęcamy również do zapoznania się z propozycjami książek dla dzieci i dorosłych, by jak najlepiej przygotować się duchowo na nadchodzące Święta.

8. Zapraszamy do lektury naszego czasopisma parafialnego. Zamieszczamy m.in. kolejne kazanie pasyjne ks. Dariusza, piszemy też o Święcie Maciejowym – Parafiadzie, które w tym roku powraca!