„Przyjdź” – teatralna opowieść o Bożym miłosierdziu z muzyką na żywo

Przyjdź fb

„Przyjdź” – teatralna opowieść o Bożym miłosierdziu z muzyką na żywo

 

W czwartek, 8 grudnia br. serdecznie zapraszamy na godz. 19.00 do kina „Beskid” w Andrychowie na premierę widowiska pt. „Przyjdź”. To składająca się z pięciu scen teatralna opowieść o Bożym Miłosierdziu i jego ożywiającej sile, oparta m.in. na tańcu, pełnej symboliki scenografii, grze świateł i wykonywanej na żywo muzyce.

Spektakl JaNowego Teatru z Andrychowa wychodzi naprzeciw tematyce aktualnych zmagań i lęków a zarazem tęsknot i pragnień współczesnego człowieka. Kruchość i niepewność naszego losu oraz daremne próby poradzenia sobie „tak po ludzku” z lękami i troskami, są punktem wyjścia do otwarcia się na spotkanie z Bogiem. - Tytułowe „Przyjdź” jest z jednej strony tęsknym wołaniem, szukaniem Boga, zamieszkującego w rozległych przestrzeniach duszy człowieka. Z drugiej strony jest to wołanie Boga, pragnącego spotkania z człowiekiem. To Boże wezwanie i przynaglenie, by człowiek zanurzony w świecie zewnętrznym, pełnym rozterek, sprzecznych bodźców i zgiełku, zechciał wejść w siebie, do własnego wnętrza. To zaproszenie, aby człowiek odzyskał orientację na świat duchowy – mówi autorka spektaklu Barbara Surzyn.

Jeśli jesteś spragniony teatru dobra, to widowisko jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy każdego z osobna, zapraszamy całe rodziny.

***

Premiera – czwartek, 8 grudnia o godz. 19.00 w kinie „Beskid” w Andrychowie (ul. Krakowska 132). Kolejne dwa spektakle – piątek, 9 grudnia o godz. 17.00 i 19.00, także w kinie „Beskid”. Wstęp na widowisko zarówno w czwartek, jak i piątek – wolny!

***

Spektakl został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, które uzyskała Fundacja Misja Św. Jana Pawła II (JaNowy Teatr jest jej częścią).