Rekolekcje Oddanie 33

rekolekcje_oddanie33-1

33-DNIOWE REKOLEKCJE W PARAFII

Już w niedzielę zmartwychwstania Pana Jezusa(31 marca 2024) rozpoczynamy indywidualne rekolekcje „Zawierzenie33” w ramach przygotowań do koronacji obrazu Matki Bożej Różańcowej Pani Andrychowskiej. „Andrychów Miastem Niepokalanej” to tytuł naszej duchowej formacji Maryjnej do której serdecznie zapraszamy. Zapisujemy się wypełniając deklarację w kościele (pod chórem} lub telefonując pod numer 575301857 (Ks. Andrzej) lub 733322631 (Szczepan). Do rekolekcji mogą przystąpić również osoby spoza parafii.

Porządek codziennej medytacji:

  • modlitwa do Ducha Św.
  • Czytanie i rozważanie traktatu (wybrany dowolnie fragment)
  • medytacja fragmentu Pisma Św. (najlepiej ewangelii)
  • modlitwa zawierzenia.

Pozostałe informacje umieszczone są na stronie internetowej parafii. Można korzystać z medytacji audio-wideo tam załączonej.

 

Słowo od Księdza Biskupa Romana Pindla

https://youtube.com/shorts/VR_NDgdhSVg?feature=share

Słowo od Proboszcza

 

Andrychów Miasto Niepokalanej”

zarazem Miasto Królowej Różańca Świętego

Pani Andrychowskiej.

Z wielką radością przyjęliśmy informację, którą podały środki społecznego przekazu https://www.faceboo.com/andrychow.miasto.niepokalanej, że grupa chętnych osób pragnie modlić się w intencji Andrychowa, czyniąc go Miastem Niepokalanej. Pragnie ta Wspólnota Niepokalanej zgłębić duchowość Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Jest to godne [pochwały i naśladowania, osobiste zobowiązanie a zarazem zaproszenie. Tylko modlitwa płynąca z serca człowieka daje siłę do działania i pozwala budować piękne oblicze naszego miasta. Każdy kto prosi o pomoc Maryję świadomy jest Jej pomocy i orędownictwa. Matka Najświętsza pragnie nas prowadzić właściwymi drogami do Chrystusa. Trzeba Jej się zawierzyć, jak to czynili bliscy nam święci: św. Maksymilian Maria Kolbe, św, Jan Paweł II czy bł. Prymas Kardynał Stefan Wyszyński.

Na podanym wyżej profilu oraz stronie internetowej parafii podawane są informacje do podjęcia przygotowania według podanego harmonogramu. Program 33 dni pomoże nam w pełni zrozumieć ideę bycia „Niewolnikiem Maryi” i pokaże sposób, jak ten piękny dar realizować w swoim życiu.”Niewolnicy Maryi” swoją działalnością wpisują się w Rok Modlitwy, który ogłosił Ojciec Święty Franciszek, a także program roku duszpasterskiego w naszej Ojczyźnie, który przeżywamy pod hasłem „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. Parafia św. Macieja pragnie objąć tę wspólnotę swoją troską duszpasterską, o którą nas poproszono.

Dar modlitwy tej wspólnoty ubogaca przygotowanie do nadchodzącej uroczystości koronacji obrazu Królowej Różańca Świętego w naszej parafii. Czego owocem będzie również oddanie dekanatu andrychowskiego Chrystusowi Panu przez Niepokalane Serce Maryi. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy pragną dołączyć do tego wielkiego duchowego dzieła.

Z modlitwą, opieką i troską:

ks. Stanisław Czernik – proboszcz

ks. Andrzej Woźniak

Szczepan Bizoń - animator

Więcej na naszej stronie w Menu Głównym "Rekolekcje 33"