Teologia Ciała – Kino 9 maja 2024 17:00

IMG_8515

Między dwoma skrajnościami czyli o teologii ciała

Ten spór trwa od dawna. Jedni seksualność człowieka sprowadzają wyłącznie do seksu i przyjemności z niego płynącej, zaś inni naszą cielesność i seksualność traktują jako coś wstydliwego, a może nawet nieczystego. Pomiędzy te przekonania odważnie wkracza Jan Paweł II i jego „teologia ciała”, pokazując dobitnie, że obie postawy są błędne.

   W najbliższy czwartek, 9 maja założona przez andrychowian fundacja „Misja Jana Pawła II” zaprasza wszystkich na godz. 17.00 do kina „Beskid” na spotkanie z Magdaleną Siemion, doktor filozofii, dziennikarką, propagatorką „teologii ciała” Jana Pawła II, autorką książki pt. „Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli”. Wstęp na spotkanie jest wolny. Po rozmowie z gościem odbędą się warsztaty z elementami ruchu scenicznego i tańca prowadzone przez naszą parafiankę Beatę Lewandowską.
"To nie kto inny, jak Karol Wojtyła zmienił akcenty katolickiej etyki seksualnej z retoryki zakazowo-nakazowej („tego ci nie wolno, a to możesz”) na retorykę afirmującą tę sferę. Doświadczenie II Soboru Watykańskiego i publikacja encykliki „Humanae vitae” Pawła VI stały się dla kard. Wojtyły impulsem do rozszerzenia spojrzenia na wartość małżeńskiej relacji seksualnej oraz godności kobiety i mężczyzny. Usystematyzowanie tego rozeznania Wojtyła nazwał – już jako papież – właśnie "teologią ciała"" – pisała w jednym ze swoich tekstów M. Siemion.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prawdziwego znaczenia seksualności człowieka, poznać "teologię ciała" i zamysł Pana Boga co do ludzkiej cielesności, seksualności i miłości a także przekonać się, jak bardzo to, jak traktujemy własną seksualność, przekłada się na to, jak patrzymy na siebie jako całość, na innych ludzi i na świat – zapraszamy na spotkanie. Czwartek, 9 maja,  godz. 17.00, kino „Beskid” w Andrychowie. Wstęp wolny.
PS. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Powiatem Wadowickim.