UWIELBIAMY Z CARLEM

„Uwielbiamy z Carlem” już w piątek w naszej świątyni!

Na to wyjątkowe spotkanie zapraszamy młodych z całego dekanatu Andrychów, ale nie tylko ich. Nawet jeśli czują Państwo, że pierwsza (albo i druga) młodość za Wami, warto poznać Bohatera piątkowego wydarzenia w naszej świątyni, warto też towarzyszyć młodym w ich przeżywaniu wiary.

W diecezji bielsko-żywieckiej trwa peregrynacja relikwii błogosławionego Carlo Acutisa. Peregrynacji towarzyszą dekanalne wieczory uwielbienia „Uwielbiamy z Carlem”, na które składają się Msze św., modlitwa uwielbienia i rozmowy przy stole. W najbliższy piątek, 27 października taki wieczór odbędzie się w naszym kościele. Wszystkich serdecznie na niego zapraszamy!

W tym miejscu jeszcze kilka zdań o samym Carlo Acutisie. To młody człowiek, który choć na świecie przeżył zaledwie 15 lat, to żył w takim stylu, że już kilkanaście lat po jego śmierci, w 2020 r., Kościół ogłosił go błogosławionym! Carlo robił i lubił wszystko to, co większość chłopców w jego wieku. Grał w piłkę. Kochał zwierzaki, szczególnie psy. Rysował komiksy. Fascynowały go komputery. Sam programował i tworzył strony internetowe. Jednak jego największą pasją była przyjaźń z Jezusem. "Zawsze być blisko Jezusa - to jest mój plan na życie" -  mówił. I tak też żył. Kiedy umierał na białaczkę, powiedział do swojej mamy: "Mamo, cieszę się, że umieram, ponieważ przeżyłem swoje życie, nie marnując nawet jednej minuty na to, co nie podobałoby się Bogu”.

387064027_357889449921187_7226621028431357180_n