Wielka Sobota

WIELKA SOBOTA 2023-04-08

 

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy z dziećmi. Wejdźmy z nimi na adorację Chrystusa przy „grobie”. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W ciągu dnia, co pół godziny odbędzie się poświęcenie pokarmów na Poranek Wielkanocny.
Rozpoczniemy poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 i trwać będzie do godz. 15.00. O godz. 12.00 do poświęcenia przyjadą cykliści. Pragniemy podtrzymać zwyczaj dzielenia się darami, przyniesionymi do święcenia. Dary te będziemy składać w koszu do tego przeznaczonym.

WIGILIĘ PASCHALNĄ WIELKIEJ NOCY ROZPOCZNIEMY O GODZ. 18.00
Wszystkich uczestniczących w liturgii Wielkiej Soboty prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Truduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian.
Msza św. Rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie liturgii Wielkiej Soboty. Prosimy o obecność poczty sztandarowe, orkiestrę. W tym roku procesja rezurekcyjna po raz kolejny odbędzie się po Rynku naszego miasta. Z góry dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji a strażakom za udział z pochodniami.
Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci i grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.